Hely emblémája   
Labormûszerpályázat (KMOP-4.2.1/B-10-2011-0011) önálló honlap
In English English version
Nyitólap
A Labormûszerek
Sajtószoba
Adatok
Elérhetőségek

A EPK mûszerbeszerzései

Fűrész modul

A modul tartalmazza a famegmunkálás területén előforduló, fűrészeléssel kapcsolatos munkafázisok elvégzéséhez szükséges gépeket, valamint a hozzájuk kapcsolódó beállító, rögzítő, tároló és biztonságtechnikai kiegészítő elemeket. Helyszín: K320/12, K320/16 (2013.08.21.)


Maró modul

A modul tartalmazza a famegmunkálás területén előforduló, marással és fúrással kapcsolatos munkafázisok elvégzéséhez szükséges gépeket, valamint a hozzájuk kapcsolódó beállító, rögzítő, tároló és biztonságtechnikai kiegészítő elemeket. Helyszín: K320/12, K320/16 (2013.08.21.)


Csiszoló modul

A modul tartalmazza a famegmunkálás területén előforduló, csiszolással és polírozással kapcsolatos munkafázisok elvégzéséhez szükséges gépeket, valamint a hozzájuk kapcsolódó beállító, rögzítő, tároló és biztonságtechnikai kiegészítő elemeket. Helyszín: K320/12, K320/16 (2013.08.21.)


CNC marógép fejlesztése

A meglévő ISEL gyártmányú, 1992 gyártású CNC-berendezés korszerűsítése 4 tengelyes Windows alapú, soros kommunikációsportú kompakt egységre. Helyszín: K320/12, K320/16 (2013.08.21.)


Hangfrekvenciás anyagvizsgáló

Meglévő fa szerkezetek mechanikai tulajdonságait legtöbbször roncsolásos vizsgálattal mérik ki, amely során próbatesteket kell kivágni a szerkezetből. Hangfrekvenciás és csavarállósági mérőműszer segítségével meglévő fa szerkezetek mechanikai tulajdonságaira tudunk következtetni, amely nagy segítség szakvélemények elkészítése során. Ezekkel az új eszközökkel a tanulók megismerkedhetnek a fa anyagvizsgálat legújabb, magyar fejlesztésű eszközeivel. A hangfrekvenciás anyagvizsgáló a fában terjedő hang sebességét méri, amelyből következtethetünk a szilárdságra. A csavarállóság mérő eszköz a beépített faanyag szilárdságának és sűrűségének mérésére alkalmas. A két műszerrel együtt megfelelő pontossággal következtethetünk a faanyag szilárdsági tulajdonságaira. Használatuk egyszerű, laborkísérleteken a tanulók maguk is vezérelhetik. Helyszín: Él Czakó Adolf laboratórium (2013.08.21.)


25 db mérő átalakító faszerkezet vizsgálatokhoz

Laboratóriumi vizsgálatok és kutatások során az egyik mérési típus az anyag nyúlásának mérése. Ezekkel a nyúlásmérő bélyegekkel fa szerkezetek nyúlását tudjuk mérni, következtetve ebből a feszültség-megnyúlás diagramra és szerkezet viselkedésére. Tudományos kutatások és kísérletekhez elengedhetetlen eszköz. Helyszín: Él Czakó Adolf laboratórium (2013.08.21.)


Digitális Schmidt kalapács

A beton szilárdságának mérésére a legelterjedtebb eszköz az ún. Schmidt kalapács. Ennek egy újabb változata a digitális Schmidt kalapács, amely a régi, hagyományos eszköz egy továbbfejlesztett változata. A méréseket digitálisan jegyzi, így nem kell egyenként felírni, amely a munka sebességét nagyban felgyorsítja. A mérés pontossága független az ütésiránytól. Beton szilárság tartomány 10-100 N/mm2. Az eszköz segítségével meglévő beton szerkezetek szilárdságaira következtethetünk. Használata egyszerű, a tanulók laborkísérletek, bemutatók során könnyen megismerkedhetnek vele. Helyszín: Él Czakó Adolf laboratórium (2013.08.21.)


20 db mérő átalakító betonszerkezet vizsgálatokhoz

Laboratóriumi vizsgálatok és kutatások során az egyik mérési típus az anyag nyúlásának mérése. Ezekkel a nyúlásmérő bélyegekkel beton szerkezetek nyúlását tudjuk mérni, következtetve ebből a feszültség-megnyúlás diagramra és szerkezet viselkedésére. Tudományos kutatások és kísérletekhez elengedhetetlen eszköz. Helyszín: Él Czakó Adolf laboratórium (2013.08.21.)


Hajlító feltét befogó pofához

Fa és beton anyagok hajlító, illetve húzó-hajlító szilárdságának mérésére gerendaszerű elemek hajlításából következtetnek. Ennek feltétele egy olyan hajlítópad, amelyen ezek a gerendák eltörhetőek. A hajlítópad alkalmas fa és beton gerendák vizsgálatára is, mivel a fesztáv állítható, a feltámaszkodási görgők cserélhetőek. A görgők méretei: fa esetében a görgő rádiusza 20 mm, 40 mm széles, beton esetében a görgő rádiusza 30 mm és 150 mm széles. Maximális alátámasztási köz 720 mm. Alkalmas a szabványok által előírt tesztelési eljárásokhoz. Az eszköz installálható a ZWICK/ROELL Z150-es univerzális törőgéphez. A fa és beton gerendákon túl 150 kN-os törőerő kapacitásig más anyagok is eltörhetőek rajta, így speciális mérésekre is alkalmas. A berendezést vezető oktató segítségével a tanulók is kipróbálhatják, laborbemutatók elengedhetetlen eszköze. Segítségével fa, beton és acél szerkezetek oktatási segédeszközeként is szolgál, amely során a tanulók megismerkedhetnek a hajlítási tönkremenetel jelenségével. Helyszín: Él Czakó Adolf laboratórium (2013.08.21.)


Vasalás kereső berendezés (vasbeton szerkezethez)

Meglévő vasbeton szerkezetek vizsgálatánál gyakran nem lehetünk biztosak abban, hogy a kiviteli tervek szerinti vasalás lett beépítve, régebbi szerkezetek esetén ezek a tervek sokszor már nincsenek meg. Ezekben az esetekben mágnesességen alapuló vasalás kereső eszközöket használnak a statikusok, amelyekkel nagyjából 120 mm-es mélységig a vasak átmérője és helyzete meghatározható. Ezzel a műszerrel egy 1x1 m-es felületről nagyfelbontású "átvilágított" képet kaphatunk, amelyen látszódnak a vasak pontos elhelyezése, átmérője és betonfedése, ezáltal a vasalás további számításokhoz rekonstruálható. A berendezés mérési tartománya: ø6-ø36 átmérőig 60 mm-es mélységben a tűrés ±3 mm, ø6-ø36 átmérőig 100 mm-es mélységben a tűrés ±5 mm, ø12-ø36 átmérőig 120 mm-es mélységig a tűrés ±10 mm, ø36 átmérőnél maximális mélység 180 mm. Használata egyszerű, egyre elterjedtebb a szakmában, így a tanulók egy olyan eszközzel ismerkedhetnek meg, amelyet a szakma egyre gyakrabban használ. Helyszín: Él Czakó Adolf laboratórium (2013.08.21.)


Hullámos befogó pofa

Vékony anyagok (ponyva, textil) szilárdságtani tulajdonságainak meghatározása nehéz feladat, mivel a befogásuk nehézkes. Az anyag legtöbbször nem elszakad, hanem a befogásból kihúzódik, vagy a nem megfelelő befogás következtében a befogás széleinél kiszakad a befogófejekből. Megfelelő befogást csak az ún. hullámos befogópofákkal tudunk elérni. A mérni kívánt minták adatai: vastagság: 0,1-1,5 mm, szélesség: 50 mm, maximális terhelés: 10 kN. Alkalmas szabványos ponyvaszerkezetek vizsgálatához. Az eszköz installálható a ZWICK/ROELL Z150-es univerzális törőgéphez. Segítségével ezen a kutatási területen dolgozó tanulók kísérleteiket, TDK-ikat el tudják végezni, az eszköz nélkül ez kivitelezhetetlen lenne. Helyszín: Él Czakó Adolf laboratórium (2013.08.21.)


3D Nyomtató

A virtuális modellezés során megszületett építészeti modellek, kis léptékű, és nagy pontosságú elkészítéséhez ad lehetőséget. Helyszín: K320/12, K320/16(2014.05.26.)


Lézergravírozó

A lézervágó gép segítségével nagy pontossággal lehet kis léptékű modellezési feladatokhoz, különböző anyagokból (fa, műanyag, papírlemezek, stb.) rendkívül pontosan alapelemeket legyártani. Ehhez számítógépes előkészítés szükséges. Helyszín: K320/12, K320/16(2014.05.26.)


Épületakusztikai szoftvercsomag

EASE 4.3 teremakusztikai tervezı és szimulációs program rövid ismertetése Az EASE 4.3 teremakusztikai program beszéd- és zenei célú terek, termek akusztikai tervezésére, jellemzésére és demonstrálására alkalmas, sokmodulos programcsomag: · beépített rajzolóprogramja segítségével a vizsgálandó tér akusztikai modellje felépíthetı, · tudja fogadni CAD programokkal leírt terek geometriai adatait, · tartalmazza akusztikai célú anyagok, építési teremékek, épület berendezésék, bútorok hangelnyelési tulajdonságainak adatbázisát s lehetıvé teszi az adatbázis bıvítését, egyedi termékek adatainak kezelését, · automatikus teremakusztikai számítást biztosít téri alapegységek legfontosabb jellemzıire, · utózengési idı, kezdeti utózengési idı számítást készít, · teremállandó számítást, illetve optimalizálást végez, · széleskörő adatbázist tartalmaz hangforrások akusztikai jellemzésére, · vizuális modellt tartalmaz terem hangosítás megoldására,…stb Helyszín: K320/12, K320/16(2014.05.26.)

Copyright © 2013 Budapesti Muszaki és Gazdaságtudományi Egyetem